niedziela, 23 sierpnia 2015

Quizas, Quizas, Quizas czyli damski Loewe w natarciu

Hiszpański temperament. Ognisty, pełen pasji, zdecydowany a jednocześnie pełen miłości, czułości i delikatności. To najlepsza charakterystyka perfum hiszpańskiego Loewe Quizas, Quizas, Quizas. Zapach zaczyna się dość ostro, kłuje nozdrza niczym kolce róży. Po kilku chwilach wiemy już, że jest to aromat czarnej porzeczki, jej owoców i liści. Cudowny aromat uwalniający się w kuchni podczas przyrządzania domowego soku ze świeżo zebranych w przydomowym ogrodzie owoców. Kolejny zapach otulający niczym ciepły, miękki sweter. Ale niech Was nie zwiedzie czułość Quizas, Quizas, Quizas. To zapach, który ubierze Was zarówno w ciepły, jak i chłodniejszy dzień. Nadaje się do pracy, na randkę, a także na wieczór.

(źródło: basenotes.com)
Loewe to to także mocne aromaty białych kwiatów- tuberozy, róży i jaśminu. I to właśnie jaśmin do spółki z paczulą nadają temu zapachowi lekko duszącego charakteru. Ale nie obawiajcie się :) Ta "duszność" Was, drogie Kobiety nie zabije. Ona sprawi, że zakochacie się w tych perfumach. A po niecałych dwóch godzinach złagodnieje. Próżno szukać w nim słodkości miodu i wanilii. A mimo to zapach staje się słodko-pudrowy, eteryczny, cudownie kobiecy.
Tak, to są perfumy, które śmiało można określić mianem kobiecych. 

Quizas, Quizas, Quizas zamknięte są w okrągłym flakonie z jasnego szkła. A sam płyn wygląda tak, jakby dopiero co wpuszczono do niego kroplę granatowego atramentu. Na uwagę zasługuje, jak to zazwyczaj jest w przypadku zapachów Loewe, reklama. A właściwie klip reklamowy...

Na samym końcu trwania zapachu jeśli wwąchacie się dokładnie, wyczujecie delikatną nutę róży i piżma. Niestety, ten Loewe nie jest mocarzem, jeśli chodzi o trwałość. Na skórze utrzymuje się około 4-5 godzin. 

Loewe Quizas, Quizas, Quizas powstał w 2007 roku.
Nosy: Carlos Benaim i Emilio Valeros.
Nuty głowy: czerwone jagody, włoska cytryna, liść czarnej porzeczki, czarna porzeczka.
Nuty serca: indyjski jaśmin, róża bułgarska, tuberoza.
Nuty bazy: paczula, drzewo sandałowe, żywica bursztynowa, madagaskarska wanilia, miód, piżmo. 
Trwałość: 4-5 godzin.
Ogólna ocena: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad tak, jak zostawiają po sobie dobre perfumy... :)