niedziela, 20 września 2015

Wish- Chopard

Przede mną kolejny zapach autorstwa Nathalie Lorson. Zaczynałam od małej miniaturki, która mnie na tyle zachwyciła, że zapragnęłam mieć pełnowymiarowe perfumy. Mowa o Wish Chopard. Cudownie słodko-kwaśne. Wszystkie trzy nuty są tak bogate, że aż trudno odróżnić poszczególne składniki. 
Pierwszy psik i moje skojarzenie to przypudrowane, bardzo dojrzałe, soczyste jabłko. Nie zielone jabłuszko, tylko zdrowe, dorodne polskie jabłko, którego oczywiście nie ma w składzie ;) Są za to kokos, truskawka, gruszka, agrest, czarna porzeczka czy kwiat pomarańczy.
Wiele nosicielek Wisha uważa, że jest to kopia Angel Thierrego Muglera. Wg mnie zapachy owszem są do siebie podobne, ale Angel bardziej pachnie słodką watą cukrową. Natomiast Wish jest wprawdzie słodki, ale za to bardziej orzeźwiający. Nuty głowy szybko i sprawnie mieszają się z nutami serca. Po kilku minutach zaczynam wyraźnie czuć miód wymieszany z wanilią i mlekiem. Wbrew pozorom to bardzo smaczne i nie tak bardzo ulepkowate połączenie. Piękne kwiaty fiołka, orchidei, konwalii, jaśminu i magnolii są oblane tą miksturą. Całość bardzo dobrze się komponuje i trwa bardzo długo. To jeden z tych zapachów, które trwają kilka dobrych godzin i które zostawiają po sobie ogon. Po kilku godzinach Wish nabiera mocnego charakteru. Kwiaty, które wcześniej były oblepione miodem, wanilią i mlekiem obeschły już z tych aromatów i powoli dają się otulać paczulą a nawet kadzidłem. I tak kolejne kilka godzin. 
Wish to zapach uniwersalny. Nadaje się nie tylko na wieczór, na randkę, do kina czy do teatru. Te perfumy będą Cię także wspaniale otulały w chłodniejszy dzień. W czasie upału- tylko dla odważnych.
Na uwagę zasługuje także piękny flakon w kształcie diamentu zakończony korkiem w kształcie zawleczki od granatu. Płyn perfum ma kolor wody z jedną kroplą granatowego atramentu. 

(źródło: fragrantica.com)Chopard Wish to perfumy z roku 1999.
Nos to: Nathalie Lorson.
Nuty głowy to: wiciokrzew, truskawka, akacja, kawiat pomarańczy, kokos, agrest, brazylijskie drzewo różane, gruszka, czarna porzeczka, yuzu.
Nuty serca to: miód, fiołek, orchidea, mleko, heliotrop, konwalia, jaśmin, magnolia, osmantus.
Nuty bazy to: drzewo sandałowe, żywica bursztynowa, paczula, wanilia, karmel, kadzidło, fasola tonka, toffee.
Trwałość: ok. 6-8 godzin.
Ogólna ocena: 7,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad tak, jak zostawiają po sobie dobre perfumy... :)